Tabela
Data Dzisiaj jest wtorek, 26 września 2018 r. 268 dzień roku
tabela_lewy
MENU
menu2
Partnerzy
Kontakt
Stowarzyszenie Sportowe "Czarni Ruda"
Ruda ul.Widok 5
27230 Brody
Lukas Bank S.A.
481940107630086829
00000000
[kris]

Statystyki
Odwiedziny: 4555
Odsłony: 7989
Dzisiaj: 24
Wczoraj: 15
Online: 1
Najwięcej odwiedzin: 47
02-06-2018
 
HISTORIA
Logo ALP BrodyPoczątki funkcjonowania drużyny piłkarskiej w Rudzie sięgają końca lat 90 - dziesiątych, kiedy to grupa młodych ludzi, postanowiła zgłosić drużynę do rozgrywek "ligi szóstek", organizowanych przez Urząd Gminy Brody.
W tamtym czasie były to jedyne rozgrywki prowadzone na terenie Gminy, i cieszyły się dużą popularnością wśród okolicznej młodzieży. Warto zaznaczyć, że przyjeżdżały tu również ekipy ze Starachowic i pobliskiego Kunowa.

Początkowa nazwa naszej drużyny to "Ćwierćmrówki". Zabawnie brzmiąca ekipa, odnosiła wiele sukcesów. Podczas kolejnych edycji rozgrywek plasowała się zazwyczaj na czołowych miejscach.
To właśnie liga szóstek, stała się impulsem do stworzenia w 2004 r. Amatorskiej Ligi Piłkarskiej Brody, w której to udział naszej drużyny bezpośrednio wpłynął na podjęcie decyzji o założenia Stowarzyszenia Sportowego Czarni Ruda.
Do podstawowego funkcjonowania drużyny, niezbędne były jednak środki, których w odpowiednim zakresie nie byliśmy w stanie zapewnić z własnych składek. Decyzja o powołaniu stowarzyszenia była jedyną nadzieją, aby to zmienić. Głównym inspiratorem był ówczesny rady z Rudy Andrzej Zawłocki. To on pomógł stawiać nam pierwsze kroki. W grudniu 2005 r. , na zebraniu założycielskim, powołany został pierwszy i jak dotąd nie zmieniony zarząd w składzie. Prezes: Szymon Zawłocki, sekretarz: Krzysztof Michta, skarbnik: Marcin Kozera, a w skład komisji rewizyjnej weszli: Tadeusz Bernaciak, Wojciech Kania oraz Jacek Szwugier. Uchwalony został statut i już pod koniec roku 2005 r. mogliśmy się cieszyć z wpisu do Stowarzyszeń Powiatu Starachowickiego. Od tej pory drużyna została w pełni sformalizowana.

Co roku dostajemy środki z Gminy Brody na swą działalność, która opiera się głównie na propagowaniu szeroko rozumianej kultury fizycznej poprzez działania członków stowarzyszenia w zakresie aktywizacji dzieci i młodzieży szkolnej, zapewnienie odpowiedniego zaplecza i podstawowych środków na działalności sportową oraz realizację celów statutowych stowarzyszenia. Począwszy od 2006 organizujemy Turnieje Piłki Nożnej im. Stanisława Staszica. Pierwszy z nich przewidziany był dla uczniów pobliskiego Gimnazjum w Rudzie, na kolejne zaproszone zostały drużyny z Powiatu Starachowickiego.

W czerwcu 2009 r. dzięki działaniom członków stowarzyszenia, przy wielkiej pomocy radnego Tadeusza Bernaciaka, planowane jest otwarcie nowego boiska przy zalewie w Rudzie. Ewenementem w skali regionu jest fakt, iż powstało głównie dzięki ogromnej pracy włożonej przez nas, bez większej pomocy z zewnątrz.
Od 2007 roku funkcjonuje strona internetowa pod adresem: http://www.czarni-ruda.free.ngo.pl/


Zarząd Stowarzyszenia Sportowego
"Czarni Ruda"

 
tabela_stopka

Copyright C 2009 by Czarni Ruda. Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonanie - Kris.