05-12-2017

AKTUALNOŚCI
Czarni Ruda mistrzami!
Ostatnia zmiana: 15 Sep 2013

Drużyna Czarni Ruda po raz pierwszy w historii została Mistrzem Amatorskiej Ligi Piłkarskiej Brody. W decydującym meczu, piłkarze z Rudy przechylili szalę zwycięstwa strzelając dwa gole w doliczonym czasie gry.

Remis w ostatniej kolejce spotkań dotychczasowego lidera Instalu Michałów ze Spartą Dziurów, postawił ekipę z Rudy przed szansą wywalczenia tytułu. Ostatnią przeszkodą do pokonania był zespół Cavaliera Jadowniki. Rywale do 90 minuty prowadzili 1: 0. Do tego momentu, mimo ambitnej walki i kilku dogodnych okazji po stronie Czarnych, nie udało się pokonać bramkarza rywali.

Decydująca okazała się 91 minuta meczu, kiedy to sędzia podyktował jedenastkę po zagraniu ręką zawodnika z Jadownik. Pewnym wykonawcą okazał się Łukasz Duda. Czarni rzucili się do ataku, i w efekcie ten sam zawodnik dwie minuty później strzelił bramkę wprowadzając w euforie licznych kibiców drużyny z Rudy.

*CAVALIER Jadowniki - CZARNI Ruda - 1 : 2 (0 : 0)

Bramki: Łukasz Duda - 90+1', 90+4'.
Skład: Maciej Zawłocki - Marcin Kozera, Marcin Szwugier, Krzysztof Michta, Patryk Majecki - (Szczepan Olesiński), Sławomir Kwiecień - (Szymon Zawłocki) Dariusz Kania, Łukasz Duda - (Rafal Gatkowski), Konrad Budzyń , Tomasz Ożdżyński, Adrian Łodej.

Sędziował: Mariusz Wolański